Mokytojų dienos regata: penki pasakojimai. 5. Tikra savanorystė ir socialinės-pilietinės valandos – suderinamos?

Savanoriauju trejus metus įvairiuose renginiuose: iš pradžių tai dariau dėl socialinių valandų, tačiau vėliau pajutau, kokią laimę ir gerus įspūdžius teikia tikra savanorystė. Pasidarė įdomu, kodėl Mokytojo dienos regatoje buvo daug savanorių pirmokų?
Mokytojo dienos regatoje tradiciškai visi svečiai ir dalyviai buvo vaišinami koše ir karšta arbata. Kad niekam nepritrūktų nei košės, nei arbatos, į pagalbą buvo susitelkę Prienų „Žiburio“ gimnazijos savanoriai. Pastebėjau, kad mūsų gimnazijos savanorių gretose dominavo pirmų klasių mokiniai, tad pasidarė įdomu, kokia jų nuomonė apie savanorystę ir kaip jie jaučiasi, turėdami progą savanoriauti.
Pirmokė Justė teigia, kad savanorystė yra įdomi veikla, kuri padeda apsispręsti dėl ateities planų, Giedrė paatviravo, kad savanoriauja pirmą kartą ir norėjo pažiūrėti, kaip viskas vyksta iš vidaus. Giedrės nuomone, galimybė savanoriauti yra geras sumanymas ir padėti žmonėms yra smagu.
Tačiau paklausus, kodėl mokiniai savanoriauja, daugelis atsakė, kad dėl socialinių valandų. Mano nuomone, mokiniai turėtų savanoriauti savo noru, tačiau gerai, kad socialinių valandų rinkimas skatina mokinius užsiimti šia veikla. Jaunimas šiais laikais tikisi ir nori gauti kažkokios naudos. Tikiuosi, kad šiuo metu jie užkibs ant savanorystės kabliuko, kaip atsitiko ir man.

Dija Revinskaitė
Luko Barkausko ir Gabijos Kzmickaitės nuotraukos


Mindaugas Račaitis

Mindaugas Račaitis

IT Specialistas / Prienų „Žiburio“ gimnazija